Menu

Ekspert Finansowy - Jak oszczędzać

Oszczędzanie - budżet domowy, metody i sposoby na zarabianie

Zrób to sam, czyli remont mieszkania na własną rękę

ekspertfinansowy

Wynajęcie ekipy remontowej wiąże się ze sporymi kosztami. Oprócz dużego wydatku na wszelkie potrzebne materiały, musimy zapłacić nie małą sumę osobom, które zajmą się wykonaniem zleconych prac. Jednak nie wszystkie czynności remontowe wymagają ręki fachowca. Malowanie ścian, czy z pozoru skomplikowane kładzenie kafelek, to prace, które możesz wykonać własnoręcznie. Satysfakcja i zaoszczędzenie sporej kwoty gwarantowane!

Pędzel w dłoń!

Malowanie to jedna z najprzyjemniejszych prac remontowych. Nie musisz być Picassem, czy innym wybitnym artystą, żeby móc samemu pomalować swój pokój. Za pomocą kilku podstawowych przedmiotów, takich jak pędzle, wałki, czy folie malarskie, będziesz mógł odmienić dotychczasowy wygląd swoich ścian. Po wykonanej pracy odczujesz satysfakcję z własnoręcznego wkładu w remont mieszkania, a przy okazji zaoszczędzisz pieniądze, które musiałbyś wydać na opłacenie ekipy malarskiej.

Kafelkowanie nie takie straszne

Kładzenie kafli to z pozoru skomplikowany proces, jednak przy odrobinie samozaparcia każdy może go zrealizować! W internecie znajdziemy wiele video-poradników, które pomogą nam w ułożeniu płytek. Czynność ta jest zdecydowanie bardziej czasochłonna niż malowanie, lecz samozadowolenie i oszczędność będą dwa razy większe!

Oczywiście nie każdą czynność remontową jesteśmy w stanie wykonać sami. Usługi fachowców nie są tanie, ale za to czasami niezbędne. Powyższe czynności należą jednak do tych, których wykonaniem możemy zająć się sami. Zajmie nam to może więcej czasu niż fachowcom, ale za to nasz portfel zostanie znacznie odciążony. Warto! 

© Ekspert Finansowy - Jak oszczędzać
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci